10.9.2014

Jakou si vybrat dekorační omítku – nápověda, jak se rozhodnout

Mnozí z Vás jste slyšeli o dekoračních omítkách, kterými zpestříte svůj interiér originálním způsobem. Pokud chcete zaměnit bílé stěny a nelíbí se Vám obklady, dekorační omítka je tím správným řešením.

Pro výběr vhodné omítky hrají roli i další činitele, jakým je prostor, barevné sladění odstínů, zařízení interiéru. Velmi důležité je také přirozené nebo umělé osvětlení prostoru, které umocní a doladí výsledný efekt. Pokud všechny tyhle faktory zohledníte, máte vyhráno. Vytvoříte si tak interiér vašich snů.

A teď několik rad jakou omítku si vybrat.

Malou nápovědou můžou být tyto pomocné otázky:

  1. vysoce leštěná dekorační omítka nebo ne?

Pokud ano, bavíme se o klasickém benátském štuku, tedy vybírejte z produktů STUCCO VENEZIANO nebo GRASSELLO DI CALCE

stuccoveneziano21

  1. Hladká nebo strukturovaná dekorační omítka?

Hladké: CADORO, CADORO VELVET, VELATURE, PERLACEO, DECORI CLASSICI, MARMORINO CLASSICO, ANTICA CALCE PLUS, CANALGRANDE, ACRISYL DECORA, MY_ART, ANTICA CALCE PLUS

cadoro1

Strukturované: MARCOPOLO, MARCOPOLO SABLE, RILIEVO, ABC RIFLESSI, MARMO ANTICO, ROXIDAN, CONCRET_ART

  1. Minerální na bázi vápna nebo akrylátová dekorační omítka?

Minerální: MARMO ANTICO, MARMORINO CLASSICO, ANTICA CALCE PLUS

marmo antico

Akrylátová: všechny ostatní

  1. Která dekorační omítka je vhodná mezi kuchyňskou linku?

Mezi kuchyňskou linku jsou vhodné všechny z dekoračních omítek San Marco. Všechny jsou odolné a omyvatelné. Pro ochranu před ušpiněním mastnotou nebo dalšími typy skvrn doporučujeme použít také ochranný nátěr DECORFILM, pryskyřici, nebo speciální ochranný vosk.

Ještě jedno malé zamyšlení, pro snadnější údržbu, co je pro ženy určitě důležité, je vhodnější mezi kuchyňskou linku dekorační omítka hladká oproti strukturované.

  1. Která dekorační omítka je vhodná do koupelny?

Také do koupelen jsou vhodné všechny dekorační omítky San Marco. Všechny jsou odolné a omyvatelné. Nejvhodnější je však použití minerálních stěrek, protože pohlcují vlhkost a mají protiplísňový účinek.

  1. Efekty z kategorie pohledový beton, concrete.

V současnosti je velice moderní dekor tzv. imitace betonu nebo concrete, ve své podstatě se jedná o litý cementový beton, zděný dřevem a po zaschnutí tak vzniká hladký povrch lemovaný děrami, který už znáte. Tato povrchová úprava je náročnější na aplikaci a finanční prostředky a proto jsme se rozhodli připravit pro Vás alternativy těchto stěrek od minerálních po akrylové. Jsou kombinací různých produktů, v různých odstínech a je jenom na Vás, kterou si vyberete.

Vzorky k nahlédnutí nebo k zapůjčení pouze v našem brněnském showroomu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7. Můžu si tyto stěrky udělat sám?

V každém případe, doporučujeme dát si stěrku udělat proškolenému člověku, který má zkušenosti k tomu, aby výsledný efekt splnil Vaše očekávaní. Pokud se rozhodnete dělat si stěrku sami, je vhodné se informovat, jak připravit podklad a při aplikaci postupovat. Nesprávným aplikováním produktů nemůžeme garantovat výsledek a vyhovět Vám při případné reklamaci.

  1. Jaká je cena benátského štuku, dekorační omítky?

Cena je vždy závislá od výběru materiálu a jeho odstínu. Tedy jednotlivé dekorační omítky naceňujeme vždy individuálně. Neváhejte nás kontaktovat a o nezávaznou bezplatnou cenovou kalkulaci požádat na adrese info@barvy-sanmarco.cz

Nejnovější články

Nové webové stránky

Nové webové stránky

21.11.2017

Spustili jsme nové webové stránky. Věříme, že se v nich budete lépe orientovat a poskytnou Vám všechny potřebné informace. Vítejte!

Obchodní příležitost – hledáme nové prodejce

Obchodní příležitost – hledáme nové prodejce

14.11.2017

Hledáme nové distributory/ prodejce materiálů San Marco po celé ČR Kvalita a rozmanitost materiálů San Marco je hlavním faktorem, na základě kterého si získáváme stále více klientů po celé republice. Abychom všem z nich zabezpečili také snadnou dostupnost a kvalitní servis v jejich blízkosti, rozšiřujeme obchodní síť značkových prodejen. Hledáme obchodní partnery,…

Řešení pro sanaci a odstraňování řas a plísní

Řešení pro sanaci a odstraňování řas a plísní

14.10.2017

Analýza problému Biologická degradace může vést k narušení vzhledu a celistvosti vnějších a vnitřních stěn a je seriózní hrozbou nejen pro starší a už poškozené objekty, ale i pro novostavby bez viditelné nedokonalosti a defektů. Kromě estetického aspektu může mít přítomnost plísní a řas negativní důsledky na hygienu prostorů a…