Telefon: +420 777 999 804
+420 775 368 669
Čechyňská 360, Brno, Zobrazit mapu
Grafity – jak na ně?

Grafity – jak na ně?

Ochranný systém proti grafitům

Chraňte památky a eliminujte vandalství

grafity

Problém s vandalskými nápisy na stěnách je mimořádně rozšířený v centrech měst i na obytných domech a budovách s historickým významem. Na jeho trvalé a účinné vyřešení vyvinula společnost Colorificio San Marco, která vždy projevila zvlášť citlivý přístup k italským kulturním a architektonickým památkám, speciální profesionální antigrafitový systém.

Profesionální antigrafitový systém je výsledkem synergických projektů ve spolupráci se specializovanými výzkumnými institucemi a s Univerzitou Ca’ Foscari v Benátkách, s cílem vývoje takových technik odstraňovaní, které upřednostňují použití rozpouštědel s nízkým dopadem na životné prostředí, jako také přípravků a metod ulehčujících odstraňování a čištění díky ochranné úpravě ploch.

Výsledkem tohoto výzkumu jsou dva prostředky ISOGRAFF a GRAFFITI REMOVER, které zabraňují penetraci pigmentů do podkladu a současně ulehčují samotné odstraňování.

graf2

Jak zasáhnout v případě narušení

ISOGRAFF je ochranný vodou ředitelný prodyšný antigrafitový přípravek na ochranu minerálních povrchů, s efektem katodické ochrany a nízkým dopadem na životní prostředí.
Na rozdíl od ostatních antigrafitových nátěrů nevyžaduje k odstranění nápisů obsah rozpouštědel, klasifikovaných jako zdraví nebezpečných anebo zatěžujících životné prostředí.
ISOGRAFF vytváří účinnou bariéru, která omezuje nasákavost a pohlcování nečistot a zabraňuje usazování smogu, bez toho aby byla narušená prodyšnost povrchů. Ulehčuje navíc odstranění následně vytvořených vandalských nápisů obyčejnou teplou vodou. Díky tomu bude samotná operace až 10-násobne rychlejší a úspornější v porovnaní s neošetřeným povrchem.

GRAFFITI REMOVER je speciální gelový přípravek s obsahem rozpouštědel s nízkým dopadem na životné prostředí, které jsou podle platné eur. legislativy hodnocené jako nezatěžující životní prostředí. Neobsahuje dichlórometán. Jeho nanášení a použití je snadné a rychlé. Díky gelové konzistenci nestéká a umožňuje delší dobu účinnosti proti ušpinění, čím se naproti tekutým detergentům zamezí nežádoucí penetraci barviva do podkladu.

graf3

Preventivní účinek

Ošetření povrchu stěny umožňuje jednoduché odstranění případných následných grafitů a nápisů obyčejnou teplou vodou. Ochranná bariéra vytvořená přípravkem snižuje přirozenou nasákavost povrchů, která je příčinou degradace minerálních podkladů.

Ochranný účinek

Ošetření povrchu steny umožňuje jednoduché odstranění případných následných grafitů a nápisů obyčejnou teplou vodou.

Proti smogový účinek

Tento přípravek je vysoce účinný také proti ušpinění a smogu a dovoluje jejiich jednoduché odstranění obyčejnou teplou vodou.

Úplná reverzibilita

Umožňuje na rozdíl od permanentních ochranných antigrafitových nátěrů jednoduché odstranění a zaručuje neinvazivnost a reverzibilitu zákroků a to také v případě kulturních památek a rekonstrukčních a restauračních prací.

graf4

V případě řešení proti grafitům, neváhejte kontaktovat naše poradenské centrum v Brně.

 

Zákaznická podpora

Nevíte si rady či potřebujete pomoci s výběrem produktu?


Kontaktujte nás:

info@barvy-sanmarco.cz
+420 777 999 549