Telefon: +420 777 999 804
+420 775 368 669
Čechyňská 360, Brno, Zobrazit mapu
O výrobci San Marco

O výrobci San Marco

o-san-marco

Kdo je Colorificio San Marco

Colorificio San Marco SpA, vrchní společnost skupiny San Marco Group, je vedoucí podnik v produkci a komercializaci nátěrů a laků pro profesionální stavebnictví v Itálii. Byl založený v roce 1962, počítajíc 8 výrobních/ komerčních sítí v rozličných krajinách a chlubí se portfoliem 7 značek.

7 pilířů, na kterých Colorificio San Marco postavilo svou historii úspěchu:

 • Výběr kompetentních spolupracovníků a jejich neustálé profesionální zlepšování;
 • Výzkum a rozvoj průkopnické skupiny, schopné nabídnout inovace, často v předstihu, v souladu s požadavky trhu;
 • Zostřená pozornost na kvalitu produktů a procesů, vedená přijatými přísnými disciplinárními protokoly, nasvědčovali dodržení certifikátů kvality v mezinárodním dosahu;
 • Složení a široký rozsah produktů umožňuje vyhovět specifickým a různorodým potřebám;
 • Seskupení produktů v systému pro stavebnictví, anebo v soustavách doplňkových produktů a služeb, které poskytují kompletní a cílené řešení potřeb klientů;
 • Starostlivost o vztahy s klienty založená jak na pozornosti, laskavosti, doporučení, mnohdy také na přátelství, tak i na neustálém přepracování jejich znalostí přes kurzy a školení organizované Tréninkovým centrem, na to úmyslně vytvořeném;
 • Zavedení, osvojení přesvědčené filozofie zanechalo stopu v udržitelném rozvoji, v ochraně životního prostředí, v respektování přírody i v pozornosti vůči zdraví osob. O tom svědčí vytvoření značky Greenspirit, které se věnuje biostavebnictví a ve vynalezení metody LCA určené pro měření dopadu produktů a služeb na prostředí.

Silné a přesvědčivé zakotvení těchto pilířů zajistilo podniku nepřetržitý vzrůst obratu a neustálé rozšiřování pokrytých trhů. Dnes je San Marco Group zastoupená ve více než 55 krajinách ve světě.

siti produtivi8 výrobních/ komerčních sítí

Colorificio San Marco S.P.A., Marcon (VE), Italia

Novacolor, Forli (FC), Italia

ABC, Montemarciano (AN), Italia

Eurobeton, Latisana (UD), Italia

San Marco Adriatica, Novigrad, Croazia

San Marco Kolor, Trnava, Slovacchia

Tjaeralin S.A., Ski, Norvegia

San Marco DT BH, Citluk, Bosnia ed Erzegovina

Vedení

Hlavní sídlo skupiny San Marco group se nachází v obci Marcon (provincie Benátky), na strategickém místě pro italský severovýchod, v blízkosti nejdůležitějších dálničních uzlů. Svojí rozlohou zabírá celkově 52 500 m2, včetně kanceláří, dílní a skladů.

Komplexní celek byl vytvořen přijetím modernějších pojetí v oblasti konstruktivní technologie a je vybavený pokrokovým zařízením v souladu s podnikovou filozofii udržitelného rozvoje.

Produkty vytvořené v sídle v Marconu: vodovou ředitelné barvy, průdyšné nátěry, laky a nátěry na vodní báze, omítky, tmely ve formě pasty, produkty na bázi vápna, tintometrické barviva, dekorační nátěry a omítky a speciální produkty.

Produktivní zařízení: tři automatizovaná zařízení, schopné vyprodukovat celkově 35 000 000 kg za rok – vodou ředitelné barvy, omítky a produkty na báze vápna;  tři produkční oddelení na produkci barviv, nátěrů a laků na vodné bázy a speciálních produktů s objemem 10 000 000 kg za rok.

Mise

Colorificio San Marco definuje svou misi takhle:

 • Umístění jako jedna z popředních průmyslových společností v sektoru nátěrů v profesionálním stavebnictví v Itálii, a to z hlediska podílu zastoupení na trhu, kvality produktů a územním pokrytí
 • Vyvíjet inovativní produkty, z hlediska průkopnické technologie s respektem vůči životnímu prostředí
 • Posílit vztahy s italskými i zahraničními klienty poskytováním profesionálních a kvalifikovaných služeb
 • V rozsahu podnikové etiky a sociální odpovědnosti reprezentovat důležitý odkaz pro spolupracovníky, klienty, dodavatele a všechny zájmové strany
 • Podporovat kulturu stavebnictví v restaurování a hodnotu „made i Italy“ ve světě.

Historie

Colorificio San Marco bylo založeno 14. května 1962 Pietrem Tamburini a jeho dcerou Alessandrinou. V roce 1962 Alessandrina měla 48 let, poté co pracovala jako zaměstnanec v otcovské firmě, rozhodla se ji kompletně transformovat na průmyslový podnik. Milovnice Benátek opouští otcovo příjmení Tamburini a začíná nové dobrodružství jménem Colorificio San Marco. Její charakter umíněný, ambiciózní, náročný, ale také vyhrazený, dodá nesmazatelný přínos na hodnotách podniku firmě Colorificio San Marco, řízené dnes již čtvrtou generací podnikatelů.

Jak se zrodilo Colorificio San Marco? Na tuhle otázku zodpoví Doktorka Tamburini, která v interview vypráví příběh počátku historie, která již trvá více než půl století. Prvopočátky, klíčové osoby, momenty, které vytvořili historii fabriky Colorificio San Marco.

 

Zákaznická podpora

Nevíte si rady či potřebujete pomoci s výběrem produktu?


Kontaktujte nás:

info@barvy-sanmarco.cz
+420 777 999 549